7-17 YAŞ KIŞ OKULU (KOLEJ İNGİLİZCESİ)

7-17 YAŞ KIŞ OKULU ( KOLEJ İNGİLİZCESİ )

7-17 YAŞ KIŞ OKULU ( KOLEJ İNGİLİZCESİ )

Bilimsel çalışmalar dil eğitimine ne kadar küçük yaşta başlanırsa o kadar etkili ve kalıcı sonuçlar alındığını göstermektedir. “Çocuk erken yaşta dil öğrenirse kafası karışır” gibi bir yargı tamamıyla yanlış ve asılsızdır. Peki, yabancı dil eğitimini geç yaşlara bırakırsak ne olur? Üniversite döneminde ciddi olarak İngilizce eğitimine başlandığında, öğrenmeyi engelleyen ön yargıların ve dışsal algıların dil eğitimini zorlaştırdığını gözlemlenmiştir. Şöyle ki; 7 yaşında bir öğrencinin yabancı dil öğrenirken gösterdiği çabukluğu ve rahatlığı yetişkin öğrencilerde göremiyoruz. Hem yaşın beraberinde getirmiş olduğu öğrenme yavaşlığı hem de dış etkenlerden kaynaklanan konsantrasyon eksikliği ve zaman problemi öğrenmeye ket vuran en önemli etkenlerden bazıları. Oysa dil eğitimi, gelişmiş tüm ülkelerde ilköğretim çağlarında, öğrenci daha ergenliğe geçmeden tamamlanan bir öğrenim sürecidir.

Özet olarak, Erken İngilizce” eğitimi çocuğunuzun geleceği için yapacağınız en önemli yatırımlardan biridir ve bu eğitime ne kadar erken başlarsanız o kadar kalıcı ve etkili geri dönüşler alırsınız. İngilizce eğitimi ne kadar erken yaşta verilirse o derecede kolay ve başarılı olur. Bu nedenle, öğrencilerin herhangi bir sınav kaygısı taşımadıkları ve eğitimi engelleyen ön yargıların oluşmadığı çocukluk çağlarında yabancı dil eğitimine başlamaları, hem kariyer yaşamlarında, hem de dünya vatandaşı olma yolunda atacakları her adımda onları akranları arasında 1-0 öne geçirecek ve karşılarına çıkabilecek fırsatları daha iyi değerlendirebilmelerini sağlayacaktır. İngilizce öğrenimine erken yaşta başlayan çocuklar İngilizceyi doğal bir şekilde eğlenerek öğreneceklerinden, özgüvenleri artacak ve takip eden süreçte diğer derslerinde de başarılı olacaklardır.

“Lisede veya Üniversitede, çocuğunuzun hazırlık okuması için zaman veya bütçe ayırmanıza gerek kalmayacaktır. Erken yaşta eğitime başlamak, çocukların dile hâkimiyetini arttıracak ve bir yetişkinden daha kısa sürede ve daha iyi İngilizce öğreneceklerdir. Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarımızda yeni öğretim teknikleri göz önünde bulundurularak, teknolojik olarak donanımlı sınıflarda çocuklara İngilizceyi sevdirmeyi hedeflemekteyiz. Sadece okuma-yazma ile sınırlı kalmayıp dilde konuşma akıcılığı kazanırlar Öğrenciler yaş ve İngilizce seviyelerine göre sınıflandırılır ve İngilizce Dil Eğitimi alanındaki en iyi ders kitapları ve materyal kullanılarak konusunda uzman öğretmenler tarafından eğitilirler. Öğrenciye aktarılması hedeflenen dil becerileri ağırlıklı olarak dinleme ve konuşma, okuma ve kelime dağarcığını geliştirme ve temel dilbilgisi kurallarıdır.

Türkiye’de sadece Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları size uluslararası denkliğe sahip İngilizce yeterlilik belgesi verebilir. Amerikan Kültür® Eğitim Kurumları 2012.R006 sayılı Avrupa Birliği kararı ile sizlere bütün Avrupa’da geçerli yabancı dil eğitim belgesi verme hakkına sahiptir. Kurslarımızda oluşturduğumuz Kolej paketi ile öğrencilerimiz dil eğitiminde süreç içinde istedikleri noktalara gelebileceklerdir.

Teenage ve Lise gruplarımızda Avrupa Birliği tarafından akredite edilen dil Portfolyosu kullanılmaktadır. Bu sebeple C1 sertifikamız İngiltere ve Amerika ağırlıklı dünyada 300 civarı üniversitede dil yeterlilik belgesi olarak kabul görmektedir. Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarının kullandığı Avrupa Dil Portfolyosu’nun Avrupa konseyi tarafından onaylı olduğunu .(2012.R006 sayılı kararı ile ) aşağıdaki linkten görebilirsiniz. İncele 

Kurslarımızda İngilizce dil eğitimi alan kişiler, Avrupa Dil Portfolyosuna uygun eğitim aldığını kanıtlar belgeye sahip olurlar.

Kurumlarımızda eğitim alan her öğrenci, üniversiteden mezun olduktan sonra “Europass” e başvuruda bulunup ülkemizi yurt dışında da çalışarak temsil edebilme hakkına sahiptir. Kurumumuz Europass (Avrupa Mesleki Serbest Dolaşım Belgesi) düzenleme konusunda size yardımcı olmaktan mutlu olacaktır. Europass belgesinin en önemli parçası Avrupa Dil Yeterlilik belgesidir. Bu belge sahibi kişiler mezun oldukları okulun belgelerini ve sertifikalarını ekleyerek, mesleklerini Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelere iş başvurusu yapacak halde yetkin bir portfolyo haline getirirler. Sadece kursumuzun verdiği Avrupa Birliği onaylı Dil Yeterlilik Belgesi “Europass” belgesi için de kabul görmektedir.

KIŞ OKULU (Kolej Paket İçeriği)

Junior Gruplar ( 2.3.4.sınıflar) Teenage Gruplar (5.6.7.8. sınıflar) ve lise grupları olmak üzere eğitimlerimiz yapılmaktadır.

  • Konuşma Odaklı Eğitim
  • Seviye ve yaş gruplarına göre oluşturulmuş maksimum 12 kişilik teknolojik olarak donanımlı sınıflar
  • Uzman Türk ve Yabancı Öğretmenler
  • Eğlenirken Öğreten Eğitim Sistemi
  • Öğrenme Odaklı proje çalışmaları, sunumlar ,aktiviteler ve oyunlar.
  • Her grubun kendine özel zengin aktivite kulüpleri. ( speaking (konuşma) ,sinema ,drama kulüpleri… )
  • Ortaokul öğrencilerine yönelik ücretsiz sınava hazırlık ve lise öğrencilerine yönelik ücretsiz Almanca kulübü etkinliği.
  • Ücretsiz online üyelikler
  • Dünya çapında geçerli yasal sertifika. Dünyadaki 300 üniversitede geçerli dil yeterlilik belgesi. Türkiye’de sadece Amerikan Kültür® Eğitim Kurumları 2012.R006 sayılı Avrupa Birliği kararı ile sizlere bütün Avrupa’da geçerli yabancı dil eğitim belgesi verme hakkına sahiptir. İncele