PROFICIENCY sınavı hazırlık

PROFICIENCY

PROFICIENCY

PROFICIENCY

Proficiency sınavı, üniversitelerin Yüksek Öğretim Kurumu’na (YÖK) bağlı kalmadan kendi seviyeleri doğrultusunda hazırladıkları sınavdır. Proficiency ( İngilizce Yeterlilik Sınavı), dinleme, okuma, yazma ve dilbilgisi olmak üzere dört bölümden oluşur. Bu sınav, üniversitelerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanır bu nedenle sınav puanı üniversitelere göre değişiklik gösterebilir.

 

PROFICIENCY SINAVI AŞAMALARI
Proficiency sınavı (İngilizce Yeterlilik Sınavı), üniversitelerin hazırlık sınavlarını geçmek için yapılan bir sınavdır. Bu sınav dört ayrı bölümden oluşur.

Dinleme Bölümü
Dinleme bölümünde öğrencilerin İngilizce dinleme becerileri ölçülür ve bu sınavda dinleme parçaları iki kez dinletilmektedir.

Okuma Bölümü
Okuma bölümünde, öğrencilerin İngilizce okuma ve kelime bilgileri sınanır.

Yazma Bölümü
Yazma Bölümünde, öğrencilerin yazma becerileri sınanır. Bu sınav türünde öğrencilerden 350 kelimelik bir kompozisyon yazılması istenir.

Dilbilgisi Bölümü
PROFICIENCY sınavı Dilbilgisi bölümünde, öğrencilerin dilbilgisi kurallarını ne kadar bildiği test edilir. Bu sınav türünde öğrencilere noktalı ve boşluklu okuma parçaları verilerek, dilbilgisi kuralları doğrultusunda doldurulması istenir.

 

PROFICIENCY SINAVI HAZIRLIK PROGRAMI

Alanında uzman öğretmen kadromuzla, proficiency sınavı hazırlık programı uygulamaktayız. Öğrencilerimizin sınav stratejisi kazanabilmesi için okuduğu veya tercih edeceği üniversiteye göre sınav formatı hazırlamaktayız. Öğrencilerimizin gireceği sınavın dört aşamasında da başarılı olabilmesi için özel ödevler ve materyaller sağlıyoruz.